Za pomarańczowo ?

Responsywne strony www oraz sklepy internetowe

Mobilny Internet rośnie w siłę w bardzo szybkim tempie. Coraz częściej użytkownicy przeglądając serwisy internetowe korzystają z tabletów, netbooków czy smartfonów. Jak łatwo zauważyć, każde z tych urządzeń ma różne rozmiary, a co za tym idzie inne rozdzielczości. Tendencja ta wymusza zmiany w podejściu do projektowania stron www.

 

Projektowanie serwisów internetowych dostosowanych do każdej możliwej opcji rozdzielczości byłoby po pierwsze bardzo czasochłonne, a co za tym idzie – kosztowne. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest przygotowanie jednej strony, która będzie automatycznie dostosowywać się do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana – tak opracowane serwisy nazywamy responsywnymi stronami internetowymi (RWD – Responsive Web Design).

 

Serwisy RWD (responsywne strony www) to cały czas jeszcze nowość na rynku, jednak coraz więcej Klientów docenia ich zalety.

 

Zalety responsywnych serwisów internetowych:

  • spójny wygląd oraz układ, bez względu na rodzaj ekranu, na którym jest wyświetlana strona internetowa,
  • wykorzystanie całej dostępnej powierzchni ekranu,
  • jeden serwis obsługuje zarówno tradycyjne urządzenia desktopowe, jak i mobilne,
  • tworzenie pozytywnego i profesjonalnego wizerunku w sieci, poprzez wykorzystanie najnowszych technologii,
  • rekomendacja Google dla tworzenia serwisów responsywnych.

 

Przystępując do tworzenia sklepu czy strony firmowej warto więc zastanowić się nad stworzeniem responsywnego sklepu on-line lub strony www, aby mieć pewność, że ze swoją ofertą dotrzemy do najszerszego grona odbiorców w Internecie. 

 

Wyszukiwrka Google wspiera responsywność:

Responsywne serwsiy (strony www, sklepy internetowe, portale) są wyświetlane na wyższych pozycjach w naturalnych wynikach wyszukiwania oraz w szykiwarce dla urządzeń mobilnych. Rosnący ruch użytkowników korzystających z tabletów, telefonów stale rośnie - to bardzo ważny argument podczas budowy nowego serwisu internetowego.