Za pomarańczowo ?

Landing Page

Landing Page to strony internetowe, które są niezwykle przydatne w procesie pozycjonowania, wspierają również skutecznie proces sprzedaży.

 

Mianem Landing Page określamy dowolną stronę internetową, na którą trafiają użytkownicy sieci poszukujący konkretnych informacji, produktów lub usług. I nie ma tutaj znaczenia czy jest to ruch bezpłatny, czy płatny. Najistotniejszą kwestią zawiązaną z Landing Page jest to, że jest ona pierwszą stroną, która prezentuje Twoją ofertę, na jaką natrafiają użytkownicy Internetu.

 

Landing page to zoptymalizowane strony docelowe, które zawierają treści najistotniejsze z punktu widzenia użytkownika. Nie musi on już szukać żadnych podstron, które przenoszą go do innego źródła. Każda Landing Page musi więc koncentrować się na minimalnej ilości celów. Z tego właśnie względu na przykład strona główna nie powinna pełnić jednocześnie funkcji Landing Page. Główna strona serwisu to bowiem tylko swego rodzaju drogowskaz dla internauty i często informacje ogólne.
 

Wykorzystanie Landing Page to wiele korzyści. Dlaczego warto stosować tego typu strony?

  • ułatwiają kontrolę ścieżki wizyty, którą podąża indywidualny użytkownik. Tego typu strony docelowe pozwalają pozbyć się szumu informacyjnego, który mógłby odciągnąć użytkownika od pewnych działań, które chcesz żeby podjął na Twoim serwisie,

  • dostarczają wartościowego ruchu. Landing Page skutecznie filtrują ruch. Znaczy to, że z tego typu serwisu do akcji docelowej przechodzą zazwyczaj użytkownicy bardzo zainteresowani daną ofertą,

  • skutecznie wspierają pozycjonowanie strony. Serwis Landing Page, który stoi jako osobna strona, na swojej domenie, promowany jest osobno i musi zdobywać własną pozycję w rankingu. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że link do serwisu głównego wypuszczony z tej strony, stanowić będzie skuteczne wsparcie w rankingach wyszukiwarek,

  • to stosunkowo niskie koszty realizacji serwisu w zestawieniu z korzyściami osiąganymi poprzez jego późniejsze zastosowanie.

 

Landing Page to serwisy, które z powodzeniem stosować można dla sklepów internetowych, ale również do celów nie związanych z e-commerce. Stanowią one doskonałe wsparcie dla różnych serwisów, pomagają pozyskać wartościowy ruch na stronie. Landing Page to skuteczny sposób na dotarcie do większej liczby użytkowników, a tym samym zainteresowanie ich daną ofertą, promocję marki, zwiększenie sprzedaży.